Edebiyat Fakültesi

Volkan KOÇ ile Satranç Kitabı Üzerine Psikolojik Sohbet" Adlı Yüz Yüze Etkinlik Düzenledi

16.12.2022

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji Topluluğu Akademik Etkinlik Ekibi, 15 Aralık 2022 tarihinde "Volkan KOÇ ile Satranç Kitabı Üzerine Psikolojik Sohbet" adlı yüz yüze etkinlik düzenledi. Etkinliğe, bölüm içinden ve bölüm dışından birçok öğrenci katıldı.

Etkinlik, Dr. Öğr. Üyesi Volkan Koç'un katkılarıyla gerçekleştirildi. Etkinlikte, Stefan Zweig'ın Satranç kitabı üzerine varoluşsal çerçeveden yaklaşılarak bir sohbet gerçekleştirildi. İnteraktif bir şekilde ilerleyen etkinlikte, katılımcılar kitap üzerine yaptıkları değerlendirmeler ve fikirlerini paylaşarak tartışmalar yürüttüler. Etkinlik kapsamında yapılan sohbet, psikolojinin farklı alanlarına ilgi duyan öğrenciler için oldukça verimli geçti. Kitap üzerine yapılan yorumlar, psikolojik açıdan derinlemesine analiz edildi ve katılımcılar arasında fikir alışverişi sağlandı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Psikoloji Topluluğu Akademik Etkinlik Ekibi, bu tarz etkinliklerle öğrencilerin psikoloji alanında kendilerini geliştirmelerini hedeflemekte ve üniversitenin öğrenci odaklı yaklaşımını bir kez daha gözler önüne sermektedir.