Edebiyat Fakültesi

Tanıtım

Edebiyat Fakültesi’nin gelecek planlamasında Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Bilim Tarihi Bölümü, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Dilbilimi Bölümü, Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Felsefe Bölümü, Psikoloji Bölümü, Sanat Tarihi Bölümü, Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Sosyoloji Bölümü,  Tarih Bölümü ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü olmak üzere toplamda 12 bölüm yer almaktadır.

Programa kayıt yaptıran öğrenci, 1 yarıyıl içerisinde bir ara sınav (vize) ve bir yıl sonu sınav (final) ile değerlendirmeye alınır.

Programdan mezun olabilmek için öğrencilerin 8 yarıyıl boyunca aldıkları derslerde AKTS kredi toplamı da 240 olması gerekmektedir.

Edebiyat Fakültesi öğrencileri (Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Felsefe), ikinci sınıftan itibaren pedagojik formasyon alarak öğretmenlik hakkına sahip olmaktadır. Bu eğitimi üniversitemiz bünyesinde de verilmektedir.

Fakültemizden mezun olan öğrenciler, ilgili bölümün internet sayfasında verilmiş bilgilerde de görülebileceği gibi başta öğretmenlik olmak üzere farklı iş imkânlarına sahip olabilmektedir.

Sevgili gençler, seçkin ve kaliteli bir eğitim almak için sizleri de ailemizin şanslı bireylerinden biri olmaya davet ediyoruz.

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
03.07.2020 İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2020 Yılı Tanıtım Kitapçığı
25.07.2023 Fakülte Tanıtım Broşürü